Kategorie
Bez kategorii

Jak wyeliminować przedwczesny wytrysk?

Zbyt krótki czas erekcji, to problem, który dotyka znaczną część męskiej populacji. Nie jest on powodem do wstydu, wręcz przeciwnie – świadczyć może o rozwoju chorób i innych problemów. Lecz przede wszystkim jest to kłopotliwe i może znacznie zaburzyć życie seksualne zarówno mężczyzny, jak i jego partnerki. Problem ten można jednak rozwiązać na kilka prostych sposobów. Jakich? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu…

Skąd bierze się przedwczesny wytrysk?

Przyczyny wystąpienia dolegliwości mogą być zróżnicowane. Generalnie ciężko jest stwierdzić skąd dokładnie bierze się przedwczesny wytrysk(https://heals.pl/wniosek/przedwczesny-wytrysk/). W okresie dojrzewania przypadłość ta może być tłumaczona nadmiernym działaniem hormonów. U osób dorosłych jest ona zwykle efektem problemów ze zdrowiem, do których mogą należeć przewlekłe choroby takie jak cukrzyca czy nadciśnienie.

Zbyt krótka erekcja(https://heals.pl/wniosek/przedwczesny-wytrysk/) może wynikać również z chorób narządów układu rozrodczego. Wiąże się to często z zapaleniem gruczołu krokowego, chorobami prostaty, a w niektórych przypadkach może być ona spowodowana również nadczynnością tarczycy. Problemy te są też częstym rezultatem nadmiernej masturbacji.

Domowe sposoby na wydłużenie erekcji

Jedna z prostszych metod na wydłużenie czasu erekcji jest tzw. technika trzech palców. To metoda praktykowana w Chinach od wielu tysiącleci i do tej pory uważana jest za jedną ze skuteczniejszych. Polega ona na uciskaniu trzema palcami punktu w centralnej części krocza do czasu, aż podniecenie nico opadnie. Technika pozwala powstrzymać wytrysk na kilka minut.

Na opóźnienie wytrysku wpływają również treningi mięśni PC. Przy regularnym wykonywaniu 30 serii szybkich skurczów i rozluźnień mięśni dna miednicy można wzmocnić partie ciała, które kontrolują erekcję. W ten sposób nie tylko można wyeliminować przedwczesny wytrysk, lecz również w większym stopniu kontrolować wzwód.

Jeszcze inną metodą jest technika STOP and GO. Wymaga ona jednak dużego wyczucia, polega bowiem na umiejętnym przerywaniu stosunku bezpośrednio przed zbliżającym się orgazmem. W ten sposób można chwilowo opóźnić erekcję i wydłużyć czas zbliżenia.

Są na to jakieś lekarstwa?

Do zwalczania zaburzeń erekcji, można wykorzystać także środki farmaceutyczne. Jednym z popularniejszych leków jest Priligy, w którym substancją czynną jest Dapoxetinum. Wpływa ona korzystnie na erekcję i dodatkowo pozwala kontrolować jej przebieg. Lek może dwu- a nawet trzykrotnie wydłużyć czas stosunku.

Jest to preparat na receptę, dlatego przed zastosowaniem warto skonsultować jego użycie. U nas szybko i bezpiecznie skontaktujesz się z lekarzem! Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://heals.pl/wniosek/przedwczesny-wytrysk/ i uzupełnisz formularz kontaktowy! Zadbaj o swoje życie intymne w bezpieczny i skuteczny sposób!

Kategorie
Bez kategorii

Antykoncepcja po 40. Jakie tabletki najlepiej stosować?

Okres płodności u kobiet rozpoczyna się w wieku kilkunastu lat i kończy przejściowym stanem menopauzy, który zwykle pojawia się po 40 roku życia. W zależności od indywidualnych preferencji data ta może się jednak mniej lub bardziej opóźnić, a wiele kobiet chce nadal bezpiecznie korzystać z życia seksualnego. Można łatwo zapobiec niechcianej ciąży, wykorzystując specjalne preparaty antykoncepcyjne. Jakie leki przydadzą się pacjentkom po czterdziestce? 

Antykoncepcja w tym wieku? To jakiś żart…

Wiele kobiet uważa, że w takim wieku, nie da się już zajść w ciążę. Niestety, takie myślenie może prowadzić do niespodzianek. Jak już wspomnieliśmy, czas menopauzy u każdej kobiety przypada w innym momencie, ciężko jest więc określić czy dany cykl miesiączkowy był już ostatnim. Kobieta największą płodność osiąga w wieku 20-25 roku życia, po czym zdolność do zajścia w ciąże drastycznie maleje. Zdarzają się jednak przypadki pojawienia się dziecka w późnym wieku.

Ustalenie obecności końcowego cyklu może być znacznie utrudnione u kobiet, które stosują sztuczne hormony. W ich przypadku miesiączki są regularne, kobieta może się nie zorientować, że jej płodność systematycznie zanika. Ginekolodzy w takiej sytuacji zalecają pacjentkom po 45 roku życia zbadanie hormonów podwzgórzowych FSH i estradiolu. Pozwala to ustalić, na jakim etapie klimakterium się one znajdują.

Jakie preparaty najlepiej zastosować?

Dojrzałe kobiety powinny wybierać środki antykoncepcyjne w porozumieniu z ginekologiem. Tylko wtedy można będzie ustalić najbardziej skuteczną metodę zapobiegania ciąży. Jeśli chciałabyś uzyskać fachowe wsparcie specjalistów, możesz skontaktować się z nami poprzez internetowy formularz. Wchodząc w link heals.pl/wniosek/antykoncepcja/ złożysz odpowiedni wniosek i umówisz się na wideokonferencję z doświadczonym ginekologiem!

Kobiety po czterdziestce mają dostęp do pełnej gamy preparatów sprzedawanych bez recepty, takich jak środki plemnikobójcze lub akcesoria antykoncepcji mechanicznej. Przy ich wykorzystaniu, trzeba się jednak liczyć z niższą skutecznością działania.

Do skutecznych metod dostępnych na receptę, należą preparaty antykoncepcji hormonalnej w formie tabletek, plastrów, specjalnych krążków dopochwowych. Dostępne są również bardziej specjalistyczne techniki wykorzystujące zastrzyki czy implanty podskórne.

Czy to bezpieczne dla ciała?

Środki antykoncepcyjne mogą zawierać różne substancje lecznicze oraz sztuczne hormony, które wpływają na nasz organizm. W niektórych przypadkach mogą więc wystąpić dodatkowe dolegliwości. Najczęściej pacjentki skarzą się na spadek libido, bóle migrenowe, wahania wagi ciała czy zawroty głowy oraz nudności.

Warto podkreślić jednak, że takie skutki pojawiają się niezwykle rzadko. Przy konsultacji ze specjalistą, można znacznie lepiej kontrolować antykoncepcję, i dzięki temu ryzyko działań niepożądanych spadnie.

Kategorie
Bez kategorii

Czym różnią się dwuskładnikowe i jednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne?

Wśród metod antykoncepcji, jedną z popularniejszych jest wykorzystanie sztucznie wprowadzanych hormonów do organizmu. To niezwykle skuteczna technika, która pozwala cieszyć się z regularnego pożycia seksualnego. Może również pomóc kobiecie zmniejszyć częstotliwość cykli miesiączkowych i lepiej je kontrolować. Na rynku dostępne są różne preparaty antykoncepcyjne, które można podzielić na 2 główne grupy: środki jedno- i dwuskładnikowe. Czym one się różnią?

Dla kogo tabletki jednoskładnikowe?

Jak sama nazwa wskazuje, substancją czynną w tego typu preparatach jest pojedynczy hormon – progesteron. Wykorzystanie go pozwala na zmniejszenie ewentualnych skutków ubocznych i wydaje się bezpieczniejsze dla zdrowia.

To hormon, który naturalnie występuje w organizmie kobiety. Dodatkowe jego ilości powodują zagęszczenie śluzu w pochwie, przez co plemniki znacznie trudniej przedostają się przez gęstą barierę. W połączeniu z kwaśnym pH śluzu, które skutecznie eliminuje nasienie, zapłodnienie jest wtedy praktycznie niemożliwe.

To doskonały wariant antykoncepcji dla kobiet, których organizm źle znosi działanie dwuskładnikowych preparatów. Tabletki mogą być z powodzeniem wykorzystane również przez matki karmiące – ich działanie nie wpływa na laktację. Preparat przeznaczony jest także dla pań nałogowo palących, pacjentek, którym grozi zakrzepica oraz kobiet zbliżających się  do menopauzy.

Dwuskładnikowe preparaty gwarantują lepsze działanie?

Tego typu środki stanowią połączenie progesteronu z estrogenem, dzięki czemu zwiększa się efektywność antykoncepcji. Pierwszy hormon, podobnie jak przy tabletkach jednoskładnikowych powoduje zagęszczenie śluzu, a estrogeny dodatkowo wpływają na zahamowanie owulacji i zapobiegają zagnieżdżeniu się jajeczka w macicy.

Nowoczesne preparaty oprócz działania antykoncepcyjnego pomagają kontrolować cykle miesiączkowe. Wpływają również na zniwelowanie dokuczliwych objawów z tym związanych. Dodatkowo syntetyczne składniki pozytywnie wpływają na cerę i strukturę włosów. Niektóre pacjentki słabo znoszą jednak działanie dwóch hormonów, tabletki dwuskładnikowe nie są więc dla wszystkich.

Nie wybieraj antykoncepcji samodzielnie!

Bez profesjonalnej konsultacji ginekologicznej nie można dobrać odpowiedniej kuracji. Większość dobrej jakości tabletek hormonalnych wydawana jest na recepty, dlatego umówienie się na wizytę w placówce medycznej będzie w tym przypadku niezbędne.

Jeśli chciałabyś zastosować nowoczesną metodę zapobiegania ciąży i jednocześnie nie chcesz tygodniami czekać na swoją wizytę, zgłoś się do nas! Zespół specjalistów, oferuje również wsparcie ginekologiczne, dzięki któremu znacznie łatwiej można będzie dobrać skuteczną metodę leczenia. Na stronie heals.pl/wniosek/antykoncepcja znajdziesz formularz: wypełnij go, a my zajmiemy się resztą!

Kategorie
Bez kategorii

Czy antykoncepcja awaryjna dzień po jest bezpieczna dla zdrowia? (oczywiście, że tak)

Nieplanowana ciąża może całkowicie odmienić nasze życie. Dlatego tak wiele kobiet, stosuje regularnie środki antykoncepcyjne, dzięki którym mogą one cieszyć się z udanego pożycia bez ryzyka wpadki. Co jednak zrobić, gdy z losowych przyczyn zapomniano zastosować preparaty ochronne? Sytuacja jest jeszcze do opanowania, można bowiem wykorzystać słynne tabletki „dzień po”. Niektóre pacjentki mają jednak obawy, czy taka metoda jest w pełni bezpieczna dla organizmu. Sprawdzimy to w dzisiejszym artykule…

W jakich sytuacjach warto zastosować tabletkę „dzień po”?

Tego typu środki antykoncepcyjne stosowane są w szczególnych sytuacjach, gdy istnieje niepewność związana z bezpieczeństwem odbytego stosunku. Metoda ta jest szczególnie przydatna w dwóch przypadkach:

 1. Gdy wykorzystane podczas seksu metody nie zdały egzaminu. Przykładowo, przy zastosowaniu prezerwatywy jako jedynego zabezpieczenia, mogła się ona urwać i umożliwić transmisję spermy do pochwy.
 2. W przypadku wystąpienia przerw lub opóźnień przy regularnej terapii antykoncepcyjnej w postaci leków, zastrzyków, plastrów oraz wydalenia spirali wewnątrzmacicznej.

To również świetny sposób na zapobieganie ciąży w przypadku ofiar przemocy seksualnej, związanej z molestowaniem, bądź gwałtem.

Słów kilka o działaniu popularnych preparatów

W pierwszej kolejności pragniemy podkreślić, że tabletki „dzień po” działają w inny sposób niż preparaty poronne. Utożsamianie tych dwóch grup leków jest niedopuszczalne. Tabletki dzień po mają ograniczone działanie, gdy dojdzie do zagnieżdżenia się zarodka w endometrium narządu rozrodczego, nie będzie ona skuteczna.

Antykoncepcja awaryjna ma na celu opóźnienie lub całkowite zablokowanie owulacji, w przypadku, gdy jeszcze do niej nie doszło. Dodatkowo, substancje zawarte w preparatach utrudniają plemnikom przemieszczanie się w obrębie pochwy kobiety, przez co znacznie trudniej jest im dostać się do komórki jajowej.

Tabletki „dzień po” wywołują zagęszczenie śluzu szyjkowego mają także wpływ na zmniejszenie grubości endometrium. Ze względu jednak na wspomnianą wcześniej niską skuteczność metody w przypadku zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki, tabletki należy przyjąć odpowiednio wcześnie, najlepiej do 72 godzin od daty stosunku.

Czy jest to bezpieczny sposób?

Każdy preparat, również tabletki dzień po mogą wywołać dodatkowe skutki uboczne. W przypadku tej metody antykoncepcyjnej zdarzają się one jednak wyjątkowo rzadko, i zwykle związane są z nieodpowiednim dawkowaniem, zastosowaniem niewłaściwych wariantów leków czy uczuleniem na jeden ze składników przyjmowanego preparatu. 

Jeśli chcesz korzystać z tej metody, skontaktuj się z naszymi specjalistami! Tylko przy wsparciu doświadczonych ginekologów, będziesz mogła właściwie dobrać najlepszą metodę antykoncepcji i w niemal stuprocentowy sposób zabezpieczyć się przed nieplanowaną ciążą. Wypełnij formularz dostępny pod adresem heals.pl/wniosek/antykoncepcja-awaryjna/ i dobierz kurację do swoich potrzeb!

Kategorie
Bez kategorii

Czy stosowanie Viagry, Cialis i innych środków na potencję jest bezpieczne dla zdrowia?

Satysfakcjonujący stosunek powinien odpowiednio długo trwać. Zbyt szybkie szczytowanie u jednego z partnerów może być powodem frustracji u drugiej połówki. W przypadku mężczyzn, problemy z erekcją pojawiają się dość często. Są jednak odpowiednie leki, które regulują pracę męskiego układu rozrodczego. Wielu panów zastanawia się jednak, czy ich zastosowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Dziś udowodnimy, że faktycznie, nie powinni oni mieć żadnych obaw.

Jak działają środki na potencję?

Zasada działania takich preparatów zależy przede wszystkim od ich składu. W przypadku najpopularniejszej viagry, w której składzie można znaleźć substancję czynną syldenafil, erekcja stymulowana jest poprzez działanie obwodowe. Zawarta w preparacie substancja wpływa na izolowane ciała jamiste znajdujące się w prąciu, powodując ich rozkurczenie. Zwiększa się przez to ich objętość powodując erekcję.

Inną często stosowaną substancją czynną jest tadalafil. To inhibitor fosfodiesterazy, który również wpływa na poszerzenie ciał jamistych poprzez zablokowanie aktywności PD5 i zwiększenie stężenia cGMP. Efektem tego jest relaksacja znajdujących się w obrębie prącia mięśni gładkich, sprawniejszy napływ krwi i przez to możliwość osiągnięcia wzwodu. Substancja korzystnie wpływa również na przepływ krwi w obrębie gruczołu krokowego oraz pęcherza.

Czy każdy może stosować takie preparaty?

Leki na potencję przeznaczone są dla mężczyzn w wieku powyżej 18 roku życia, którzy borykają się z zaburzeniami erekcji. Może to być związane zarówno z kłopotami ze wzwodem, jak i przedwczesnym wytryskiem, zakłócającym stosunki seksualne. Zdrowe osoby, ze względu na ryzyko wzmożonej aktywności seksualnej nie powinny sięgać po tabletki na potencję.

Przeciwwskazania do stosowania leków posiadają panowie, u których wystąpiła reakcja alergiczna na substancje zawarte w lekach. Preparaty pośrednio wpływają również na chwilowe obniżenie ciśnienia krwi, z tych środków powinny więc raczej zrezygnować osoby, które przebyły udar, zawał serca oraz niewydolność wątroby.

Jakie są skutki uboczne?

Jak każdy wyrób medyczny, również leki na potencje mogą wiązać się z działaniami niepożądanymi. Przy regularnym i właściwym ich stosowaniu zdarzają się one niezwykle rzadko. Do najpopularniejszych symptomów dodatkowych należą: objawy reakcji alergicznych i bóle w klatce piersiowej, które występują jedynie sporadycznie.

Oczywiście, stosowanie wyrobów medycznych powinno być kontrolowane przez specjalistę. Tylko wtedy pacjent ma pewność, że dany preparat nie spowoduje szkód w jego organizmie. Jeśli chcesz poprawić swoje życie seksualne, skorzystaj z naszego wsparcia! Wypełnij formularz na stronie heals.pl/wniosek/problemy-z-erekcja a my pomożemy dobrać najlepsze tabletki na potencję!

Kategorie
Bez kategorii

Metody leczenia infekcji intymnych

Infekcje pochwy bardzo często przysparzają kobietom problemów. To wstydliwe dolegliwości, które niestety są bardzo powszechne. Nawet panie dbające w odpowiedni sposób o higienę miejsc intymnych nie są w pełni zabezpieczone przed rozwojem drobnoustrojów – mogą one dostać się do pochwy na basenie, podczas wkładania tamponów, czy w trakcie stosunku seksualnego. Na szczęście, są odpowiednie leki, które pomogą zlikwidować zakażenie pochwy…

Sposób na infekcje bakteryjne – chlamydioza i waginoza

Pochwa stanowi naturalne środowisko licznych szczepów bakterii. Niektóre jednak wpływają na zaburzenie równowagi i rozwój nieprzyjemnych dolegliwości. Waginoza może być wynikiem działania bakterii beztlenowych, coli czy paciorkowców. Zwykle leczenie choroby wymaga kontaktu ze specjalistą i zastosowania odpowiednich lekarstw, na przykład sulfonamidów lub antybiotyków.

W przypadku wystąpienia chlamydiozy używa się zwykle preparaty antybiotykowe zawierające azytromycynę i erytromycynę. Terapia trwa około tygodnia, a ze względu na łatwą mobilność infekcji, zwykle leczeniu poddaje się pacjentkę oraz jej partnera.

Zwalcz pasożyta – jak leczy się rzęsistkowicę?

Pochwa może również zostać zainfekowana przez pierwotniaka – rzęsistka pochwowego. Do zakażenia najczęściej dochodzi w publicznych miejscach, takich jak basen, sauna czy toaleta, w których higiena zachowana jest w znacznie mniejszym stopniu. Infekcja może dotyczyć zarówno mężczyzn jak i kobiety. W przypadku panów objawia się bólem przy oddawaniu moczu, pieczeniem oraz wydzielającą się z cewki substancją. Panie z kolei skarżą się na żółtawe upławy o nieprzyjemnym rybim zapachu oraz świąd okolic intymnych.

Rzęsistkowicę zwykle zwalcza się wykorzystując pochodne imidazolu: metronidazol, tinidazol lub ornidazol. Terapia przeprowadzana jest w formie dwóch dawek: pierwszej (uderzeniowej) i kontrolnej – po 3 tygodniach. W razie niepowodzenia kuracja jest powtarzana.

Są leki również na grzybicę pochwy

Jedną z najczęstszych infekcji intymnych jest również grzybica, którą wywołują drobnoustroje z gatunku Candida abicans. Podczas leczenia, zazwyczaj stosuje się maści i globulki wydawane bez recepty lub bardziej zaawansowane preparaty z antybiotykiem dostępne po kontakcie z lekarzem.

Ze względu na to, że typ infekcji intymnych jest stosunkowo trudny do zdiagnozowania, zaleca się kontakt ze specjalistą. Tylko wtedy, zastosowana kuracja będzie w pełni skuteczna i szybko przyniesie pożądane efekty. Jeśli chciałabyś bez długiego czekania w kolejkach uzyskać profesjonalne wsparcie, wypełnij formularz na stronie https://heals.pl/ i skonsultuj z nami swoje dolegliwości!

Kategorie
Bez kategorii

Infekcja grzybiczna czy bakteryjne zapalenie pochwy?

Dolegliwości sfery intymnej są niezwykle krępujące, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Niestety, również narządy rozrodcze podatne są na działanie drobnoustrojów, co często zdarza się paniom. Przyczyn rozwoju chorób może być wiele, najczęściej mają one jednak związek z nieodpowiednią higieną. Problemy okolic intymnych mogą mieć dwojakie źródło: wynikające z rozwoju bakterii lub grzybów. Rozróżnienie typu infekcji jest tu kluczowe, jeśli chodzi o dalsze leczenie. Jak to zrobić?

Przy rozwoju choroby zmienią się upławy…

Niezależnie od tego, czy zapalenie pochwy rozwija się w wyniku infekcji grzybiczej, czy bakteryjnej, część objawów problemu jest bardzo podobna do siebie. Jednym z podstawowych symptomów jest zmiana konsystencji i zapachu upławów. Infekcja bakteryjna wywołuje silny, nieprzyjemny zapach, który sygnalizuje konieczność konsultacji z lekarzem.

W przypadku zakażenia grzybiczego występuje dodatkowo zmiana konsystencji upławów. Przybierają one serowaty wygląd, ponadto są niemal bezzapachowe. Zapalenie pochwy w tym przypadku powoduje również intensywny świąd połączony z bolesnością warg sromowych. Co prawda, problem ten niekiedy występuje także przy infekcjach bakteryjnych, nie jest to jednak częste zjawisko.

Różnic może być więcej…

Grzybica pochwy odznacza się zmianą konsystencji upławów oraz świądem. Objawy te występują najczęściej. Dodatkowo pojawić się może bolesność oraz zaczerwienienie wag sromowych. W przeciwieństwie do rozwijającej się powoli infekcji bakteryjnej, grzybicze zapalenie pochwy zwykle daje o sobie znać w sposób nagły.

Przy rozwoju bakterii mogą pojawić się symptomy świadczące o ogólnym zakażeniu. Należą do nich: gorączka, czy uczucie zmęczenia. Dolegliwości narastają stopniowo, przez co wczesne wykrycie problemu może być problematyczne. Na bakteryjne infekcje szczególnie narażone są kobiety w wieku rozrodczym, które prowadzą aktywne życie seksualne.

Najlepiej zaufać specjalistom

Niektóre objawy infekcji mogą być niejednoznaczne. Aby jak najszybciej pozbyć się kłopotów, najlepiej więc udać się do zaufanego ginekologa. Dzięki profesjonalnemu badaniu ustali on, z jakim typem zakażenia mamy do czynienia i rozpocznie odpowiednią terapię lekową.

Przy standardowej wizycie, czas oczekiwania w kolejce może się jednak nieco wydłużyć. Jeśli chcesz, możesz uzyskać pomoc znacznie szybciej, kontaktując się z heals.pl poprzez formularz internetowy dostępny na stronie: heals.pl/wniosek/waginoza-bakteryjna Tutaj znajdziesz profesjonalne wsparcie ginekologiczne oraz uzyskasz recepty na niezbędne w trakcie leczenia preparaty. Wypełnij wniosek, a my pomożemy Ci pozbyć się wstydliwego kłopotu!

Kategorie
Bez kategorii

Ile trwa opryszczka ust? Podpowiadamy jak szybciej ją pokonać

Pojawiająca się w okolicy warg opryszczka jest sporym obciążeniem. Czerwone brodawki wywołują ból i dyskomfort a przy tym zaburzają wygląd naszej twarzy. Problem nie jest łatwy do usunięcia, często opryszczka może utrzymywać się przez kilka dni lub tygodni. Co powoduje powstawanie takich zmian w okolicach ust? I jakie są sposoby, aby szybko zwalczyć ten problem?

Skąd bierze się opryszczka?

Ten niekorzystny efekt może powstawać z kilku przyczyn. Zwykle mają one związane z obniżeniem odporności układu immunologicznego. Do podstawowych przyczyn powstawania opryszczki może należeć:

 • stres,
 • niedopasowana dieta,
 • niedobór niektórych witamin, takich jak B6 czy B12,
 • przemęczenie i obniżona odporność organizmu,
 • problemy związane z menstruacją,
 • przeziębienie lub grypa.

Bezpośrednią przyczyną opryszczki są wirusy typu I (HSV-1) lub II (HSV-2). Drobnoustroje są spokrewnione z wirusem półpaśca i ospy wietrznej. Typ HSV-1  atakuje zwykle okolice warg, jamę ustną oraz narządy płciowe. Z kolei wirus HCV-2 powoduje problemy głównie w okolicach miejsc intymnych.

Podstawowe objawy choroby

Ze względu na występowanie charakterystycznych objawów, stosunkowo łatwo jest rozpoznać chorobę. W przypadku ich zauważenia należy niezwłocznie skontaktować się z dermatologiem. Możesz to zrobić wykorzystując nasz internetowy formularz, dzięki któremu uzyskasz specjalistyczne wsparcie, a my będziemy mogli wypisać Ci odpowiednie leki. Wejdź na stronę heals.pl/wniosek/opryszczka i wypełnij kwestionariusz!

Opryszczka wargowa zwykle związana jest z bólem i swędzeniem ust, a także widocznymi zaczerwieniami na ich powierzchni. Z czasem przeistaczają się one w niewielki strupek, a także charakterystyczne pęcherzyki z płynem surowiczym. Niekiedy obecne jest również mrowienie i pieczenie ust.

Osoby z opryszczką bardzo łatwo mogą zarazić innych. Po stwierdzeniu takiego problemu  zaleca się ograniczenie całowania, korzystania z tych samych naczyń z innymi domownikami, a także stosowanie wspólnego ręcznika do wycierania twarzy.

Jak leczona jest opryszczka?

Aby złagodzić skutki bolesnych dolegliwości, można wykorzystać domowe sposoby. Często stosuje się tutaj okłady z aloesu, szałwii, rumianku, a także mięty, herbaty czy olejku z drzewa herbacianego. Takie działania nie powodują jednak skutecznego wyeliminowania problemu a jedynie chwilowe odczucie zmniejszenia bólu i pieczenia.

Farmakologiczne usuwanie problemu dostosowane jest zwykle do konkretnego typu wirusa opryszczki oraz stopnia jego zaawansowania. Zwykle w leczeniu choroby wykorzystuje się specjalne maści z antybiotykami oraz preparaty doustne zawierające substancje takie jak Aciclovirum lub Valaciclovrum. Do zwalczenia dokuczliwego bólu podczas przebiegu opryszczki stosuje się również leki przeciwbólowe i środki znieczulające.

Kategorie
Bez kategorii

Co na łysienie androgenowe? Przedstawiamy sposoby powstrzymania tego procesu

Wypadanie włosów należy do naturalnych procesów organizmu, dzięki którym oczyszcza on skórę z uszkodzonych i starych elementów. W przypadku jednak, gdy proces ten zachodzi zbyt gwałtownie, może dojść do znacznego przerzedzenia fryzury i wyłysienia. Proces może nasilić się z kilku przyczyn, jedną z powszechniejszych jest działanie odpowiednich hormonów. Tzw. łysienie androgenowe może stać się zmorą zarówno kobiet jak i mężczyzn. Na czym polega ten problem?

Czym jest łysienie androgenowe?

To najpowszechniejszy typ wypadania włosów, który może dotknąć zarówno kobiety jak i mężczyzn. Często łysienie rozpoczyna się już we wczesnym etapie życia, niekiedy po ukończeniu 20 lat uwidaczniają się pierwsze skutki tego problem.

Wypadanie włosów wiąże się z działaniem androgenów – męskich hormonów płciowych. W organizmie kobiet występują one w mniejszej ilości, dlatego problem łysienia dotyka przeważnie panów. Jest to choroba nieuleczalna, której skutków nie da się w pełni odwrócić. Można jednak stosując odpowiednie preparaty opóźniające jej przebieg…

Dlaczego włosy wypadają?

Choć za główną przyczynę uszkodzenia mieszków włosowych uznaje się nadmiar testosteronu, tak naprawdę wypadanie włosów spowodowane jest nadreaktywnością receptorów dla androgenów. Jest ona uwarunkowana genetycznie, przez co często łysienie zauważalne jest u mężczyzn na przestrzeni kilku pokoleń.

O występowaniu choroby mówimy wtedy, gdy dochodzi do utraty około 30% objętości włosów. W przypadku łysienia androgenowego tworzą się charakterystyczne zakola bez blizn i przebarwień w miejscach, z których wypadły włosy. Zauważalne jest również ich przerzedzenie na czubku głowy. U pań łysienie androgenowe zazwyczaj objawia się poprzez zmniejszenie objętości włosów na całej powierzchni skóry głowy. 

Sposoby na przeciwdziałanie procesom łysienia

Jak już wspomniano, choroby nie da się skutecznie wyleczyć, można jedynie spowolnić i przeciwdziałać jej skutkom. Do tego celu wykorzystuje się leki i preparaty miejscowe. Mogą one zawierać minoksydyl, spronolakton, finasteryd, apicort czy cyproteron. 

Wypadanie włosów można powstrzymać również dzięki suplementom diety oraz dermokosmetykom, które wspomagają leczenie choroby. Osoby, których wskaźnik BMW jest wysoki oraz nałogowi palacze znacznie bardziej narażeni są na negatywne skutki łysienia. Aby zapobiec chorobie, warto więc zadbać o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. Naturalne metody w przypadku łysienia androgenowego mogą jednak nie wystarczyć, stanowią jedynie uzupełnienie medycznej kuracji.

Jeśli masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów, możemy ci pomóc! Nasi specjaliści zaproponują odpowiednie środki lecznicze, które pomogą zahamować wypadanie włosów. Wypełnij dostępny na stronie heals.pl formularz i skontaktuj się z nami!

Kategorie
Bez kategorii

Jak pokonać otyłość brzuszną?

Dodatkowe kilogramy nie tylko zaburzają nasz wygląd. Mogą one wpływać negatywnie na organizm i powodować dyskomfort podczas codziennych czynności. Szczególnie trudne jest pozbycie się tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Tzw. otyłość brzuszna jest powszechną przypadłością, której bagatelizowanie może prowadzić do rozwoju wielu chorób. Czy da się ją zatem skutecznie wyeliminować?

To tylko kilka kilogramów więcej! Niestety, o kilka za dużo…

Żaden typ nadwagi nie jest wskazany i powinniśmy stale dbać o odpowiednią masę naszego ciała. W przypadku jednak otyłości brzusznej problem jest bardziej skomplikowany. Tkanka tłuszczowa powstająca w tej części ciała stopniowo otacza narządy wewnętrzne i jest bardzo trudna do usunięcia.

Przy dłuższym lekceważeniu problem prowadzi do rozwoju różnych chorób, takich jak miażdżyca, nadciśnienie tętnicze. Może także przyczynić się do wystąpienia zawału. Dodatkowe kilogramy negatywnie wpływają na pracę narządów wewnętrznych i mogą powodować problemy z trawieniem pokarmów. Przy większej nadwadze może również dojść do skrzywienia kręgosłupa ze względu na nieproporcjonalny rozkład ciężaru.

Przecież nie jem tak wiele… Skąd bierze się otyłość brzuszna?

Dodatkowe kilogramy wcale nie muszą być efektem nadmiernego spożywania pokarmów. Na powstawanie tego problemu może wpływać także źle zbilansowana dieta oraz nieregularne przyjmowanie posiłków. Dodatkowymi czynnikami powodującymi nadwagę są stres oraz stosowanie używek. W niektórych przypadkach, tendencja do tycia jest także uwarunkowana genetycznie.

Często dodatkowe kilogramy wynikają z braku zbilansowanej diety. Posiłki o dużej zawartości tłuszczów mogą dostarczać zbyt dużą liczbę kalorii w stosunku do dziennego spalania. Nadwaga może być również wynikiem spożywania zbyt dużej ilości cukrów prostych, czyli słodyczy.

Co mogę zrobić, aby pokonać otyłość?

Pozbycie się dodatkowych kilogramów nie jest prostym zadaniem, jednak stosowanie się do kilku zasad powinno przynieść oczekiwane rezultaty. Niestety w wielu przypadkach oznaczać to będzie drastyczne zmiany w stylu życia, jednak korzyści, jakie z tego płyną są nieocenione.

Aby schudnąć, zastosuj się do tych kilku zasad:

 1. Przestrzegaj diety zawierającej zbilansowaną liczbę białek cukrów tłuszczy i niezbędnych witamin.
 2. Zrezygnuj ze słodyczy lub zastąp je zdrowymi odpowiednikami, takimi jak miód czy owoce.
 3. Zmniejsz porcje spożywanych potraw i kontroluj kalorie.
 4. Jedz potrawy o regularnych porach!
 5. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu!
 6. Zwiększ aktywność fizyczną poprzez dostosowane do siebie ćwiczenia.
 7. Pamiętaj o odpowiednio długim wypoczynku!
 8. Przebywaj często na świeżym powietrzu!
 9. Zastosuj suplementy i preparaty wspomagające odchudzanie, na które receptę dostaniesz wypełniając formularz na stronie https://heals.pl/wniosek/otylosc/.