Kategorie
Bez kategorii

Jak zamówić receptę przez internet?

W przypadku korzystania z regularnej terapii lekowej, najważniejsza jest systematyczność zażywania przepisanych medykamentów. Często jednak zdarza się, że tabletki kończą się w najmniej oczekiwanym momencie, a na uzyskanie recepty podczas tradycyjnej wizyty u lekarza rodzinnego trzeba poczekać kilka dni lub tygodni. W takiej sytuacji, można wykorzystać opcję zamówienia recepty przez internet. Dowiedź się jak to działa i korzystaj z pomocy bez wychodzenia z domu.

Na czym polega internetowa konsultacja medyczna?

Taka forma współpracy lekarza i pacjenta odbywa się za pośrednictwem internetowego formularza lub chatu. Przebiega ona podobnie jak tradycyjna wizyta: na początku, pacjent przedstawia i dokładnie opisuje problem, cel wizyty oraz aktualny stan zdrowia, następnie lekarz weryfikuje dane i wystawia diagnozę oraz receptę.

Różnica polega jednak na tym, że cały proces przebiega poprzez internetowy serwis, skutkiem czego, pacjent nie ma bezpośredniego kontaktu ze specjalistą. Może to stanowić zarówno ułatwienie, jak i problem. Plusem jest możliwość przyspieszenia rutynowych wizyt dotyczących wykupienia potrzebnych leków czy przedłużenia recepty. Z wykorzystaniem telemedycyny nie da się jednak zdiagnozować poważniejszych chorób.

Podstawą jest prawidłowo wypełniony formularz

To początkowy etap teleporady. Pacjent musi tutaj dokładnie przedstawić obecny stan zdrowia, jest zobowiązany więc do podania informacji dotyczących:

  • problemu, z którym zgłasza się do lekarza specjalisty
  • obecnego stanu zdrowia i ogólnego samopoczucia,
  • przyjmowanych leków i środków leczniczych,
  • chorób występujących w przeszłości, które mogą być pomocne w diagnozie,
  • przeprowadzanych wcześniej badań lekarskich i ich wyników.

Wypełniając formularz, pacjent powinien wpisać jedynie informacje zgodne ze stanem faktycznym, dzięki czemu łatwiej można będzie później zdiagnozować przyczynę problemu. Warto tutaj podać jak najwięcej danych, przez co lekarz będzie mógł dokładniej zbadać stan pacjenta.

Jakie są dalsze kroki?

Po odesłaniu formularza, następuje jego weryfikacja przez lekarza. Na podstawie udostępnionych informacji, może on podjąć decyzję o przepisaniu recepty na określone leki, postawić diagnozę i zaproponować jedną lub kilka metod leczenia, a także skierować pacjenta na dodatkowe specjalistyczne badania.

Gdy pacjent stara się o przedłużenie recepty na regularnie stosowane leki, lub gdy objawy jednoznacznie wskazują na powszechnie występującą chorobę, specjalista od razu diagnozuje problem i proponuje odpowiednie działania. Jeśli jednak stwierdzi on, że na podstawie uzyskanych informacji nie jest w stanie zdiagnozować problemu, wtedy konieczne będą dalsze badania specjalistyczne, na które pacjent dostanie niezbędne skierowania.

Ta forma kontaktu z lekarzem jest w pełni legalna i dostępna dla wszystkich. Nie czekaj więc, tylko w przypadku problemów skontaktuj się przez portal heals.pl ze specjalistą, który udostępni ci niezbędnych porad!

Zamów e-receptę na heals.pl!