Kategorie
Bez kategorii

Jak opóźnić okres?

Wiele kobiet prowadzi dziś bardzo aktywne życie. Wakacyjne wyjazdy, szkolenia, zajęcia sportowe czy liczne spotkania z przyjaciółmi – wszystkie te wydarzenia wymagają sporo energii. Może jednak ona zostać znacznie ograniczona przez nadejście okresu. Szacuje się, że przy regularnych miesiączkach, łączna ilość czasu, w którym kobieta krwawi wynosi około 6 lat. Są jednak sposoby, dzięki którym można opóźnić okres i przez to zmniejszyć liczbę miesiączek w ciągu roku…

Jak można opóźnić okres?

Występujące średnio raz na 28 dni krwawienie miesiączkowe u kobiet, związane jest ze złuszczaniem się nabłonka macicy, czyli endometrium. Z pomocą niektórych preparatów, można jednak opóźnić ten proces. Środki te zawierają syntetyczne hormony, które przy odpowiednio wysokiej tolerancji kobieta może przyjmować bez przerwy przez trzy cykle. 

W placówkach medycznych sprzedawane są również specjalne leki antykoncepcyjne, które można przyjmować przez 91 dni. Zawierają one niewielką ilość hormonów żeńskich, które wpływają na ograniczenie regularnych cyklów. Stosowanie preparatu pomoże ograniczyć miesiączki do czterech na rok. Tabletki te mają jednak swoje ograniczenia – nie mogą być stosowane w przypadku kobiet z problemami sercowymi, cukrzycą, nadciśnieniem czy kłopotami związanymi z krzepnięciem krwi i niektórymi chorobami narządów wewnętrznych.

Są jakieś skutki uboczne tej metody?

Niestety, podczas stosowania tabletek antykoncepcji hormonalnej w celu opóźnienia okresu, mogą wystąpić nieszkodliwe, lecz uciążliwe objawy niepożądane. Najczęściej pacjentki, które korzystają z kuracji skarzą się na wystąpienie nudności, bóle głowy oraz piersi. Dodatkowym problemem może być nieprzewidziane krwawienie, które pojawia się w nieoczekiwanym momencie.

Często podnoszona jest również kwestia bezpieczeństwa tej metody w kontekście zdrowia organizmu. Jak wynika jednak z przeprowadzonych w USA badań, nawet półroczne opóźnianie okresu nie ma istotnego wpływ na zdrowie kobiety oraz jej późniejszą płodność. Warto stosować tę metodę w ścisłej współpracy z lekarzem. Możesz skontaktować się w tym celu z naszymi specjalistami, którzy udzielą Ci pomocy online!

Opóźnienie miesiączki domowymi sposobami…

W internetowych źródłach można znaleźć wiele informacji dotyczących opóźniania okresu poprzez przyjęcie dużej dawki witaminy C. Teoretycznie, proces ten nie jest szkodliwy, gdyż substancja w naturalny sposób jest wydalana z organizmu razem z moczem, nie można więc doprowadzić do jej przedawkowania.  Może on jednak wpłynąć na późniejsze problemy z kamicą nerkową.

Sposobem na opóźnienie krwawienia ma być przyjęcie dawki 5000 mg witaminy w fazie lutealnej. Takie działanie, co warto podkreślić, może spowodować zatrzymanie krwawienia, lecz wcale nie musi. Warto jednak pamiętać, że ani sposób, ani efekty jego działania nie zostały potwierdzone naukowo, a mogą w pewnym stopniu być dla organizmu niebezpieczne.

Domowe sposoby nie są aż tak skuteczne. Jeśli chcesz jak najlepiej kontrolować swoje miesiączki, skontaktuj się z nami poprzez formularz na stronie heals.pl i sprawdź dostępną ofertę leków antykoncepcyjnych!

Sprawdź szczegóły na heals.pl!